OPTICKÉ ÚKAZY V ATMOSFÉŘE
UKAZY.ASTRO.CZ
STAV OBLOHY
POZOROVÁNÍ
Optické úkazy v atmosféře - články

Výstava fotografií "Optické úkazy v atmosféře"

9. 10. 2008, Tomáš Tržický (aktualizace 30. 4. 2009)

Putovní výstava fotografií optických jevů v atmosféře představuje soubor více než 25 fotografií od dvaceti autorů. Snímky představují fascinující škálu jevů, mezi které se řadí duha, halové jevy, blesky, polární záře a další. Snímky jsou prezentovány ve formátech cca 45x30 cm (i menších) s krátkým popisem a uvedením autora fotografie. Výstava se koná pod záštitou České astronomické společnosti.
 
IYA 2009 Výstavu Optické úkazy v atmosféře je také možné zdarma zapůjčit (kontakt), letos je mimo jiné nabízena k vystavení také v rámci Mezinárodního roku astronomie 2009.
 
 
Přehled míst, kde se výstava dosud představila
 
Datum Místo konání a doplňující informace
11.2. - 31.3. 2009 Výstava se konala pod názvem "Nebe nad Evropou aneb optické úkazy v atmosféře" v minigalerii Europe Direct Nový Jičín, kterou provozuje informační středisko Evropské unie v Moravskoslezském kraji. Více o výstavě v TV Polar.
6.10. - 28.11. 2008 Výstava se poprvé konala v útulných prostorách internetové čajovny "V Síti" v Praze na Vinohradech. Viz též informaci na ČT24.

 
Jde z větší části o výběr snímků zaslaných v uplynulých letech do galerie na stránky Optické úkazy v atmosféře, který je připravený ve spolupráci s autory jednotlivých snímků. Výstava se představila poprvé na podzim 2008 v Praze na Vinohradech v prostorách internetové čajovny "V Síti".
 
První zahájení výstavy 6. října 2008 bylo spojeno s krátkou přednáškou, promítáním snímků zajímavých optických atmosférických jevů a pohoštěním. Pozváni byli autoři jednotlivých fotografií i další zájemci.
 

Fotografie z výstavy Fotografie z výstavy
Vystavené fotografie v prostorách čajovny V Síti v Praze na podzim 2008.

Fotografie ze zahájení výstavy Fotografie z výstavy
Několik snímků ze zahájení výstavy "Optické úkazy v atmosféře".

Tomáš Tržický

Další pozoruhodné snímky, které zasílají čtenáři a pozorovatelé můžete vidět v průběžně aktualizované galerii.
 
 
Česká astronomická společnost
Internetová čajovna "V Síti"
Další články